Výbuch el.bojleru rodinného domu – Šaratice

Výbuch el.bojleru s následným menším zahořením a únikem vody RD Šaratice.

8. srpen 2011, 00:18 - požár, nízké budovy, Šaratice, Kavrianov 131 - I. stupeň - vozy: 6

Podtyp: ODSTRANĚNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ

Popis: Jedná se o technickou závadu na elektrickém bojleru.

Jednotky: HZS Slavkov, SDH Hostěrádky - Rešov, SDH Šaratice

Obec: Šaratice

Ulice: Kavriánov

Po vyhlášení poplachu operačním důstojníkem vyjela naše jednotka v tuto noční hodinu se všemi zásahovými vozidly  Volkswagen Transportér - 5 členů, Fiat Ducato - 4 a  CAS 32 – Tatra 148 - 3 členové jednotky, k nahlášené události - požár nízké budovy v obci Šaratice.

Už při cestě k požáru jsme se dozvěděli od operačního důstojníka, že se jedná o výbuch el.bojleru s následným menším zahořením a únik vody. Po příjezdu na místo zde již byli asi 3 členové JSDH Šaratice. Průzkumem bylo zjištěno, že došlo k výbuchu bojleru, byla vypnuta el. energie a uzavřen hlavní uzávěr vody. Toto zjištění bylo  nahlášeno na operační oddělení HZS.  Po příjezdu HZS Slavkov zapnuty všechny odpojené jističe. Akce přítomna také Policie ČR.

Po dohodě s velitelem  HZS Slavkov jednotka odeslána na základnu. Po příjezdu na základnu, nahlášení ukončení zásahu a ukončen radioprovoz. Počet zasahujících členů jednotky – 12, vozidla Volkswagen Transportér, CAS 32 – Tatra 148, Fiat Ducato